Dobrodošli, Gost. Molimo prijavite se ili se registrirajte.

Autor Tema: Taktike  (Posjeta: 21790 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vermaelen

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 3324
  • Veni-Vidi-Vermaelen
Odg: Taktike
« Odgovori #405 : Svibanj 28, 2017, 00:07:32 »
Nakon ne znam ni ja vise kolko Wenga je napravio nesto nezamislivo i promjenio je taktiku.
E sad, jel ovo samo prividno stanje? Bi li momci i sa onom taktikom zapeli zadnji dio sezone ili je zapravo neki pomak na tom dijelu?
Ponosna moja je zemlja Hercegovina, Hrvatska gruda nam sveta već tisuć ljeta...

Nema druge opcije, svaki cilj je dostižan.

Offline Pezer

• Administrator
  • *
  • Liked: 616
  • Win,Lose or Tie, GUNNER till I die!!!
« Odgovori #406 : Svibanj 28, 2017, 00:19:20 »
moguce da bi i onako zapeli, ali mislim da je u ovoj taktici + sa bekovima, nijedan nas bek + oxlade nisu bas dobri u obrani, bellerin je to znao izvlaciti na brzinu, monreal na ludu formu i sad u ovoj formaciji, brzina i eksplozivnost(posebno bellerin i oxlade, ali cak i gibbs jedno vrijeme) doprinose dosta napadu, a obrana ne pati, jer imaju 3 nazad...
Sad sam nasrao puno, a zapravo nisam rekao previse, uglavnom mislim da igranje sa 3 nazad je kod nas poseban plus zbog bekova, a upravo mi oni odskacu u ovoj formaciji i igraju jako dobro, stoperi se lakse pokrivaju. Sto se tice samog napada, oni su uvijek bili tu, nastavili su igrati kao i dosad, samo ovisi kakav dan potrefi sto se tice realizacije.

Eh da, Xhaka stvarno na momente pokazuje klasu koju posjeduje, ima samopouzdanja, malo prgav igrač, nekad ispadne malo preglup, al zna nogomet..

Volio bi da se ostane na ovih 3-4-3 uz potrebna pojacanja, dakle stoper jos jedan, lijevi bek, desni cak bellerin/oxlade je dobar izbor, ali lijevi nam treba i sto se tice napada ne znam, steta sto Lucas nije dobio vise prilike, valjao bi gore sigurno jos jedan, posebno kapitalac, ali mislim da je bitnije obranu rijesit

Offline Goku

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 326
« Odgovori #407 : Svibanj 28, 2017, 00:48:46 »
ne znam zasto ljudi govore da je ovo 3-4-3 kad meni lici na 5-2-1-2 jer belle i ox (na danasnjoj utakmici) glume rwb i lwb tj wingbackove, a sanchez i welbz spice...centralni igraci ramsey i xhaka koji skupa mogu dobro kontrolirat i ofenzivno i defanzivno i ozil koji posluzuje napad.
vec dugo sam protivnik wengerove default formacije, ali ovo stvarno lici na nesto i mislim da ima formulu za mnogo utakmica... sad je samo problem sta ce se opet drzat jedno te iste formacije cak i nakon sta ga procitaju i opet sve pada u bunar kad nema plan B nikad.
KONTRA SILI, KONTRA MRAKU!

Offline Jozo

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 941
  • The Gunners Forever!
« Odgovori #408 : Svibanj 28, 2017, 05:59:36 »
Xhaka je mene jučer oduševio,uglavnom ovo super izgleda u ovoj formaciji.
Come On You Gunners-18-C . O . Y . G-86!

Victoria Concordia Crescit!

Once a Gunner, always a Gunner!

Offline Pezer

• Administrator
  • *
  • Liked: 616
  • Win,Lose or Tie, GUNNER till I die!!!
« Odgovori #409 : Svibanj 28, 2017, 10:34:12 »
ne znam zasto ljudi govore da je ovo 3-4-3 kad meni lici na 5-2-1-2 jer belle i ox (na danasnjoj utakmici) glume rwb i lwb tj wingbackove, a sanchez i welbz spice...centralni igraci ramsey i xhaka koji skupa mogu dobro kontrolirat i ofenzivno i defanzivno i ozil koji posluzuje napad.
vec dugo sam protivnik wengerove default formacije, ali ovo stvarno lici na nesto i mislim da ima formulu za mnogo utakmica... sad je samo problem sta ce se opet drzat jedno te iste formacije cak i nakon sta ga procitaju i opet sve pada u bunar kad nema plan B nikad.

Meni su Ox i Bellerin da ti bekovi, sad jasno ovisno o protivniku ovisi i koliko ce ostajati naprijed, jasno da nece jucer na centru igrat obranu, ***ote i Alexis se vracao do 16 da se brani..

A meni u napadu to izgleda drugacije, kao da Alexis i Ozil su neke poluspice/krila i ispred njih Welbeck, ali da imaju slobodu kretanja, dakle nek rade sto znaju, samo sto su takvi igraci, Ozil ce se uvijek povuci i proigrat, a Sancheza vuce da dadne gol i utrcava vise gore...

Mozda se varam, ali meni to tako izgleda, jer realno Ozil je uvijek nekako na desnoj strani, nije u sredini, Alexis vise slobode ima, ali je cesce lijevo, dok su Xhaka i Ramsey ta dva klasicna vezna...

puno vise mi je ovo 3-4-3, samo kazem ovisno o protivniku i koliko on  dopusta, toliko nam bekovi stoje naprijed i napadaju, a tako je zapravo kod svake ekipe danas koja igra sa 3 nazad, onda po tvome svi igraju sa 5, ali to je onda drugaciji kut gledanja

Online arsenalcro

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 1635
« Odgovori #410 : Svibanj 28, 2017, 13:36:09 »
Mislim da ova formacija više odgovara ovom tipu igrača kakav arsenal ima... dobili smo igrača više u obrani i u sredini... čista krila tipa ox i walcott su prečesto bila beskorisna, niti su opasni naprijed a niti neke koristi pozadi.:. Ovako ox ima više zadaća i više odgovornosti i po meni puno je korisniji... iako me iznenadila ona slika njegove statistike na desnom boku i bellerinove statistike... gdje je hector imao sve pokazatelje duplo bolje...
Također alexis je pomaknut u sredinu (u koju je uvijek ulazio) i manje defanzivih zadataka ima, onako prije ako se nije vratio sranje po monrealu bude...
victoria concordia crescit