Dobrodošli, Gost. Molimo prijavite se ili se registrirajte.

Autor Tema: Kako dalje?  (Posjeta: 141441 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spoon

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 1683
Odg: Kako dalje?
« Odgovori #3855 : Prosinac 27, 2018, 16:23:36 »
Da bi izvukao maksimum iz trenutnog rostera najbolje dvije opcije su 3-4-1-2 i 3-4-2-1. To je pokazala i utakmica protiv Tottenhama. Najbitnije komponente ove ekipe su Bellerin-Kolasinac, Xhaka-Torreira i Laca-Auba. Bez krila meni je nezamislivo da igramo išta sa 4-?-? jer apsolutno smo bezidejni prema naprijed, s obzirom da je Emery otpisao Ramsey i Ozila i ne uklapaju se u njegov sistem. Ne igraju slučajno Iwobi i Mkhi ispred njih i nije da igraju samo zato što više pružaju u “defanzivi“.

Iako mnogi seru po odbrani za mene je mnogo bitnije i prioretnije šta ćemo dovest prema naprijed. Po meni trenutna situacija je 3-1 u transferima za ofanzivu (lw,rw,am) - (cb).  Naravno, ovdje računam kad su svi zdravi nazad i naprijed, ovo trenutno stavljanje Xhake i Licha na štoperima ne računam kao odbranu.

Što se tiče Emerya pokazao je u zadnjih mjesec dana neke stvari koje mi se baš ne sviđaju, od nehrabrosti da nekog mladog štopera iz u23 ekipe ubaci a s obzirom na protivnike to je bila idealna prilika, do forsiranja Guendouzija do maksimuma što ne valja za tako mladog igrača, i onda na netu čitam debile koji seru po malom što ne odigra kako treba (koji idiotizam). Igranje Xhake na štoperu, i veoma čudnih zamjena počevši od sinoćne utakmice. Lik je radio mnogo dobrih stvari prvih par mjeseci ali onda je dosta toga sjebo sa ovih 4/9 protiv Southamptona, Burnleya i Brightona. 6/10 za prvu polusezonu za Emerya.

Dok se ne riješe neki transferi:

GK
3CB
Bellerin-Kolasinac
Xhaka-Torreira
AM
Laca-Auba

« Zadnja izmjena: Prosinac 27, 2018, 16:25:32 spoon »
:blink:

Offline 3597639

• Key Gooner
  • *
  • Liked: 58
« Odgovori #3856 : Prosinac 30, 2018, 00:04:22 »
Evo jedan poduzi za kraj godine  :)
Nisam siguran tipkam li u odgovarajucoj temi al mislim da nije presudno  :wink3:

Ulazni transferi
Leno-nestabilno, ali obzirom na potenciranje igre od zadnje linije mislim da zasluzuje prolaznu ocjenu, Cech se definitivno ne moze uklopiti u takvu igru
Torreira-veeeliki plus, sjajan igrac, samo malo pametnije dozirati njegovu minutazu u nastavku sezone
Sokratis-ocekivao sam vise, al kolko para tolko i muzike, recimo mali upgrade na proslosezonski kadar
Guendouzi-dobar transfer za buducnost i trenutno za sirinu kadra u veznom redu. Njemu se mozda dalo malo previse prostora, nema smisla drzati ga na terenu istovremeno sa Xhakom i Torreirom
Lichsteiner-iako je dosao kao slobodni igrac veliko razocaranje, steta novca za njegovu placu i minutaze koju uzima nekom klincu koji bi odigrao jednako lose ili malo bolje al bi barem bio ulaganje u buducnost

Izlazni transferi
Lucas Perez-dobra odluka
Jack Wilshere-dobra odluka
Akpom-dobra odluka
Cazorla-dobra odluka
Vezano za izlazne transfere opcenito, brine nesposobnost ikakve zarade na prodaji igraca, konkurencija placa ogromne novce ali uprihode lijepe novce izlaznim transferima.
Welbeck i Ramsey su igraci o cijoj buducnosti u klubu se trebalo jos na ljeto odluciti i povuci poteze da ih se unovci ili veze za klub novim ugovorom.

Postojeci kadar
Chambersa smo poslali na posudbu, on u Fulhamu igra veznog igraca, ne vidim ikakve koristi za Arsenal od toga, trebalo je odlucnije nastupiti i ili ga prodati (to bi bio moj odabir) ili mu dati posljednju priliku u Arsenalu.

Koscielnya po meni treba uvesti u ritam koliko to budu (ne)prilike trazile, i na ljeto ga prodati (makar za 1 £) neozbiljno je na njega racunati obzirom na godine, visegodisnje probleme s Ahilovom tetivom i operacijom kojoj je podvrgnut pred ljeto.

Holding je solidno krenuo, nazalost dogodila se ozljeda, na ljeto ponovno pruziti priliku da se razvije u igraca koji ce pruzati sirinu a kroz dvije sezone mozda se isprofilira u prvotimca.

Mustafi. Previse oscilacija u igri, ako ima interesenata unovciti, ako nema mozemo i s njim zivjeti ali samo kao s nekim tko je izmedju startera i klupe, nista vise.

Mavropanos. Ako ne dovedemo pravo pojacanje u obrani onda njemu dati ozbiljniju minutazu ispred Koscielnya, Lichsteinera i, ne ponovilo se nikad vise, Xhake na stoperu.

Najvisi prioritet u klubu treba biti dovodjenje barem jednog vrhunskog branica, makar cijeli budzet potrosili na njega. Ako ne odmah u sjecnju, onda svakako na ljeto.

Monreala pomalo gaze godine, Kolasinac nije materijal za startera. Na ljeto Monreala ili Kolasinca prodati i dovesti boljeg igraca za prvih 11, dok ce jedan od spomenutog dvojca ulaziti s klupe i pruzati sirinu ekipi.

AMN napokon odluciti u kojem smjeru ga se zeli razvijati, mislim da moze biti koristan igrac koji ce pruziti sirinu i mozda biti interno rjesenje za zamjenu Bellerinu.

Bellerin, uz Torreiru i napadaca/napadace po meni jedini neupitan igrac koje treba svakako zadrzati u klubu.

Jenkinson. Nije mi jasno kak se to jos nije prodalo/poklonilo nekome...

Xhaka, po meni isto kao i Mustafi, nedostaje konstantnost, precesti su trenuci dekoncentracije koji vode u skupe pogreske. Pretjerane (crvene) kartone koje je ranije dobivao uspio je eliminirati, nadam se da i individualne greske moze izbaciti iz svoje igre.

Elneny. Potpuno su ga zasjenili Torreira i Guendouzi. Opravdano. Mislim da nije nesto narocito placen, ne talasa zbog male minutaze a moze biti koristan kao 4. ili 5. opcija. Neka ga...

U ofenzivnom dijelu veznog reda imamo problema. Obzirom na reputaciju Mkhitaryana i Ozila to nebi trebao biti slucaj, ali nazalost do sad su obojica ozbiljno podbacili u odnosu na ocekivanja i status koji imaju. To je, uz nedostatak kvalitete u obrani, po meni najveci problem u postojecoj kadrovskoj krizaljci, koji osim na rezultat, znacajno utjece na ostale opcije, pogotovo Ramseyevu buducnost u klubu.

Iwobi je pokazao napredak ali je nekonstantan. Sjecam se da ga se prije cca dvije godine usporedjivalo s Dele Alliem, ali sad su to nazalost dva razlicita svijeta. Realno uz pravog Ozila i/ili Mkhitaryana za njega nema previse prostora u sljedece dvije tri godine.

Ramsey. Klub je ponudu za novi ugovor povukao sa stola. Iako ga ne preferiram i odavno sam bio za njegovu monetizaciju, situacija se malo promjenila i obzirom na stil igre novog trenera i prodajnu vrijednost koja je nikakva vise nisam siguran da ga se treba rijesiti. Mislim da se u Emeryevu viziju igre kao jedna radna desetka koja moze trkacki puno odraditi u presingu uklapa puno bolje od Mkhitaryana ili Ozila. Za svu trojicu ne vidim mjesta u klubu zbog ogranicene minutaze koju bi morali dijeliti i zbog prevelikih placa koje primaju (odnosno koju bi Ramsey trebao dobiti novim ugovorom). U trokutu Mkhi-Ozil-Ramsey stvarno nemam neki definitivan stav koga se rijesiti, mozda osluhnuti trziste i vidjeti za koga se koliko moze dobiti.

Reiss Nelson odradjuje solidan posao na posudbi u Hoffenheimu, mozda ga nebi bilo lose vratiti ako imamo tu opciju.

Aubameyang i Lacazette odradjuju svoj posao dobro, samo ih treba dozirati da oba budu zadovoljni minutazom i u napadu nece biti problema. Mislim da je do sad Lacazette malo zakinut od strane Emerya, ali 90 minuta i dva tri gola kontra Fulhama ce popraviti sliku.
 :afc2:
« Zadnja izmjena: Prosinac 30, 2018, 00:12:01 3597639 »

Offline Pezer

• Administrator
  • *
  • Liked: 611
  • Win,Lose or Tie, GUNNER till I die!!!
« Odgovori #3857 : Siječanj 01, 2019, 11:29:06 »
Ovakav odlazak Ramseya, ovo sto se dogadja s Ozilom, ocito je da se polako cisti ekipa i polakp ce se dovoditi ono sto Emeryu treba.
Odlučeno je da se daju 2-3 sezone prije povratka u borbu za titulu i to je okej, tako je liverpool napravio i vidimo sto imaju sad.
Svi bi mi voljeli odmah 10 novih igraca j borbi za titulu, ali ne ide to tek tako.

Emery je pokazao da ima taktiku,zna voditi ekipu, sad polako slaganje ekipe, gdje je zurba. Nismo uzeli titulu od 2004, cekalo se Wengera 10 godina da ponovno krene pa nikako, mozemo i novom treneru dati 3 sezone prije očekivanja da napadne titulu

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Offline Elf

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 209
« Odgovori #3858 : Siječanj 01, 2019, 12:36:53 »
Tako i ja razmisljam, samo opusteno!!

Offline 3597639

• Key Gooner
  • *
  • Liked: 58
« Odgovori #3859 : Siječanj 01, 2019, 22:48:42 »

Offline Pezer

• Administrator
  • *
« Odgovori #3860 : Siječanj 02, 2019, 01:33:30 »
Napisao sam tamo u drugoj temi post i evo, ovo me sad jos vise uvjerill u ono sto sam mislio, ali nisam znao za ovaj STCC.
Sto smo stalno i pricali o lošem vodjenju i plaćama je istina, ali nisam znao da nije toliki problem u "besparici" nego u tome da ne smiješ trositi preko toga.

Offline Highbury

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 277
« Odgovori #3861 : Siječanj 03, 2019, 16:35:10 »
https://preview.redd.it/c18z8fr1t6821.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=b8659ef9bf0d10ea495550b329a13b1ae4e81864

Tabela koja govori dosta toga o tome koliko vlasnici u EPL-u ulažu u svoje klubove.

Brko  :rofl: :rofl: :rofl:

Offline arsenalcro

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 1626
« Odgovori #3862 : Travanj 15, 2019, 22:58:38 »
Ovo na ljeto mora biti totalni remont...
ovdje 6-7 igraca mora otici, i dovesti se bolji igraci...
victoria concordia crescit

Offline Pezer

• Administrator
  • *
« Odgovori #3863 : Svibanj 30, 2019, 14:37:10 »
Evo da ovdje napišem malo poduže mišljenje i laprdanje što ja mislim kako i šta treba mijenjati.
Prva stvar koja se naravno nameće je Unai Emery.
Pisao sam već, da je za mene on dobar trener, napredak za Wengera, je li dovoljna klasa da digne ovaj klub na najvišu razinu ili da nekad bude uspješan u doista najjačim klubovima, to ne znam.Činjenica i realnost je da je Arsenal već 2-3 godine bliže nekoj Valenciji i Sevilli s kojima je on imao uspjehe, nego Barci i Realu i uvjeren sam da je u stanju vratiti ovaj klub u top4, pa čak i u neku borbu za titulu, je li je spreman osvojiti, to ne znam.Na samom tržištu ne vidim baš nekog dostupnog trenera, osim Allegrija i njega bih uzeo bez razmišljanja, ali realno šanse da dođe su ravne 0, pa kad je već tako, dao bi Emeryu još jednu sezonu da pokaže napredak i u rezultatu.Taktički i igrom sam također već pisao da ja vidim tu napredak, posebno se vidio dok su svi bili zdravi i imao je koliko toliko ekipu koja je znala odraditi što treba, vjerojatno da je samo Ramsey bio zdrav za finale EL umjesto Ozila, to bi bila dosta drugacija utakmica.
On je u startu krenio implementirati presing igru, kontre, brzi prenos lopte, ali zbog debilizma poput Mustafija i sl nije drzalo vodu protiv dosta protivnika, zato se prilagdio kasnije malo tome.Njemu trebaju trkači, zato mu Ozil i nije igrao dugo, ali se i tad digla buka zasto ne igra.
No konkretno ovoj ekipi treba potpuni remont, koji god trener bio na klupi. Svi ovi igraci koji su tu duze vremena, su poput Wengera, potpuno utopili se u sivilo i idealno im je ovako igrati, bez velikog presinga, lagana borba za top6 i EL, a pare kapaju i uvjereni da ih nitko nece potjerati.
Da je ovo neka virutalna stvarnost i da je to moguće odmah napraviti od ovosezonske ekipe Arsenala ostavio bih( i to ovo je ekipa koju predviđam za top4, ne za titulu):Leno, Sokratis, Koscielny, HOlding, Kolasinac, Bellerin, Torreira, Guendo, Iwobi, Auba i Lacazette.Eventualno i Xhaka, ali eto.To je nekih 11 igraca, od tih 11 igraca, Leno, Holding, Bellerin, Torreira, Auba i Laca bi mogli igrati prvih 11 u borbi za top4, s tim da pretpostavljam da ce se Holding i Bellerin vratiti formi prije ozljede.Treba ti dakle 10 novih igrača + par ovih juniora Nelson, Smith Rowe zasluzuju neki priliku.
Dovesti

2 stopera

2 beka

2 vezna

2 krila
Dakle 2 stopera spremna odmah igrati u prvih 11, da je barem jedan malo iskusniji, a Sokratis i Koscielny su okej kao backup.

2 beka, ako Bellerin bude kao dosad moze ostati prvi izbor, dovesti mu backup, a na lijevoj strani Kolasinac backup, a dovesti pravog i kompletnog lijevog beka.

2 vezna, ne bi bilo lose ni 3, ali ajmo reci da i Xhaka moze posluziti s klupe, dovesti 2, jedan koji bi igrao Xhakinu poziciju uz Torreiru i drugi zamjena za Ramseya.

2 krila jer nema vise nogometa bez toga, Iwobi kao neka zamjena i 2 krila za prvih 11, krila koja su kompletni igraci, slicno eto tome Carrascu koji se spominjao, koji zna i zabiti i asistirati.

TO je neki minimum, ali uz to da su svi ti igraci koji dođu radnici i spremni za moderni nogomet, makar tehnicki bili losiji od igraca koje trebaju izbaciti iz ekipe.

E tek bi se tad mogao ocekivati napredak. TO sto mi sebe uvjeravamo da je Iwobi, Xhaka, Mustafi, Niles, Kolasinac i slicni dovoljno dobri za top4, a da su treneri problem je druga stvar.Jedan je krilo koje sut ima losiji od Walcotta, drugi je moderni veznjak sporiji od mene, treci stoper koji ne zna jednu utakmicu odigrati bez kiksa, da se razumijemo ne smatram ni da su Koscielny i Sokratis sad neke klase iznad njega, ali on je mlađi pa se mozda neki novci mogu dobiti.Niles i Kolasinac su okej opcije, Kolasincu ipak fali obrana za ozbiljne rezultate, a Nilesu svega pomalo prije nego bi ipak mogao igrati u Arsenalu.
Namjerno nisam isao pisati imena koja bi volio vidjeti u klubu, jer ima i dan danas jeftinih igraca, ako odgovaraju treneru, dokaz su Torreira i Leno, koliko su placeni, a kakve su partije znali odigrati

EDIT: Pozivam i ostale da napišu svoje mišljenje kako bi trebalo u budućnosti, nek bude mala doza realnosti(da ne mastamo bas o Messiju), ali ono kako krenuti na bolje, posebno @spoon jer se ne slažemo u većini stvari, ali cijenim tvoje mišljenje, ako ti se da napisati malo poduži post kako vidiš ovo danas i kako bi trebalo naprijed s kakvim rosterom i trenerom :D
« Zadnja izmjena: Svibanj 30, 2019, 14:51:41 Pezer »

Offline Goku

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 318
« Odgovori #3864 : Svibanj 30, 2019, 16:01:09 »
Više manje se slazem sa svim sto si napisao, osim sto mislim da bi mogao progutat sokratisa i kolašinca u prvoj jer iako ne bi bili dovoljno dobri negdje drugdje, u ovoj ekipi ima puno više pozicija gdje gori.
E sad, druga stvar u koju sam siguran je ta da nećemo dovest ni pola potrebnih igrača. Zato bi mi bilo puno bolje forsirat mlade igrače koje imamo i koje bi mogli vratit s posudbe nego da igraju poluigrači samo zato što bi se na njih potrošile pare.
Nama trenutno ne ostaje puno opcija jer vlasnici ne misle ulagat više nego što moraju i trebali bi krenut stopama Ajaxa (iako tome kao tezimo već godinama da kupujemo jeftino, mlado i potencijal) ali zasad to jako loše radimo...
KONTRA SILI, KONTRA MRAKU!

Offline Pezer

• Administrator
  • *
« Odgovori #3865 : Svibanj 30, 2019, 16:22:03 »
Istina da, Sokratis i Kolasinac bi mogli proc, ako se ostalo slozi.
Willock, Nelson, Smith Rowe treba im dati ozbiljnu minutazu u EL sljedece sezone, makar se ne doguralo tako daleko, dovesti neku zamjenu za Ramseya, taj neki Praet se spominje, tu treba riskirati s parama i probati naci takav tip igraca. Stoper trrba jedan koji ce voditi obranu.
Zapravo bilo kakav napredak ako očekujemo treba nam stoper, Ramsey v2 i krilo, ali bas dobri igrači, bez toga nema smisla nista drugo. 3 igraca valjda mogu dovesti, jasno da 7-8 novih nece doci, to je vise neko blago mastanje.
Ta trojica su bas moranje, uz davanje prilike ovoj trojici mlađih mozda bi se vidio napredak

Offline Pezer

• Administrator
  • *
« Odgovori #3866 : Svibanj 31, 2019, 22:25:38 »
https://www.skysports.com/football/news/11095/11732126/vote-results-mesut-ozil-among-11-arsenal-players-who-should-be-sold

Evo glasali ljudi, jako slican popis mome gore, s tim da bi vecina i Kosa škartala

Offline spoon

• Gooner for life
  • *
« Odgovori #3867 : Lipanj 03, 2019, 16:43:58 »
Citat:
Decide on a style. Appoint a manager who can deliver it, teach it, improve players. Sign players who fit the style, see how the whole thing develops.

Jbg, sledeće sezone trebamo radit ono što je trebalo započet ove i dobar dio posla je trebalo napravit. Ovako smo ponovo na početku, što je tužno. Dobra stvar je da je konkurencija jadna što se tiče top4, tako da šta god da se uradi u transfer roku neće bit problema bit konkurentan tu. Liga Evrope je presmiješno takmičenje tako da nas vidim ponovo u polufinalu ili finalu. Sada treba izgradit ekipu i s obzirom da na kvalitet takmicenja u kojim učestvujemo osim PL trebalo bi dat šansu mladim igračima što više.

Što se mene tiče, kupovat samo WC igrače (makar i jednog) ili kupovat WC talente i ubacit iz u23 i u18 ekipe koje su ove 2 zadnje sezone osvojile ligu, igrala finala kupova i nekih međunarodnih takmičenja. Pretalentovanih likova ima tu, a već se PSG I Bayern interesuju za par njih.

OUT: Cech, Ospina, Mustafi, Kos, Chambers, Monreal, Lich, Jenk, Elneny, Ramsey, Mkhitaryan, Ozil, Welbeck

IN (moje želje): Konate, Saliba, Tierney, Max Aarons, Zaha, Claude-Maurice, Martineli

GK: Leno, Martinez
CB: Sokratis, Holding, Konate, Saliba, Bielik, Mavropanos
RB/LB: Bellerin, Max Aarons, Tierney, Kolasinac
CM: Xhaka, Torreira, Guendouzi, Iwobi, Willock, AMN
WF/LF: Zaha, Nelson, Claude-Maurice, Nketiah, Martineli
CF: Laca, Auba

Offline arsenalcro

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 1626
« Odgovori #3868 : Lipanj 03, 2019, 16:57:39 »
@spoon hajde ako imaš vremena malo prelistaj grupu ,,Koga želite vidjeti u arsenalu?'' pa pogledaj šta si pisao ( i šta smo pisali  :D) zadnjih 5 godina. Pa možemo napraviti analizu... ja sam malo prelistao  :)
Od 100 imena što su bili neki potencijali, koje smo htjeli, nisu se trojica razvila u neke solidne igrače... ove ovdje što si ti nabrojao IN ne vjerujem da bi nas itko od njih izdigao na neku RAZINU više... sve bi to bio neki minimalni napredak...
victoria concordia crescit

Offline spoon

• Gooner for life
  • *
« Odgovori #3869 : Lipanj 03, 2019, 17:35:01 »
Svaki mladi igrač je rizik ako ne radiš s njim kako treba. I dalje ne vjerujem da je Guendouzi odigro 48 utakmica ove sezone, kad su se po 1/3 od toga morale podijelit Nketiahu i Willocku. Nemoš Gnabrya poslat kod Tonya Pulisa u WBA i očekivat da će nešto pokazat.