Dobrodošli, Gost. Molimo prijavite se ili se registrirajte.

Autor Tema: Gunners / Gooners  (Posjeta: 16422 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pu$h0

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 5063
  • twitter.com/mpush0
    • MPush0
Odg: Gunners / Gooners
« Odgovori #15 : Studeni 07, 2011, 02:48:08 »
Gledam malo utakmice u gostima i kod kuce i stvarno sam (raz)ocaran nekim nastupima nasih navijaca.

Primjerice u gostima smo jedna od najglasnijih i najkonstantnijih navijackih skupina. Sada gledam snimku utakmice sa Chelseom i tu smo potpuno nadglasali njihove navijace ne samo kada smo vodili i nakon sto smo dobili utakmicu vec konstatno kroz citavih 90+ minuta, pa sjetimo se gostovanja po Italiji,Francuskoj,ostatku Engleske, gdje god da jesmo. Ono sto pamtim od gostovanja navijaca je sigurno Old Trafford na kojemu smo uvijek posebno glasni, ili WHL. Sjetimo se samo navijanja nasih Goonera u porazu 8-2. Fantasticno nesto!

Dok s druge strane u posljednje vrijeme sam ne samo razocaran nego i uzasnut ne samo navijanjem nego i ponasanjem dobrog dijela navijaca na Emiratesu. Ne sjecam se kada je zadnji puta podrska bila posebno glasna i konstantna kroz citavih 90 minuta igre, vjerojatno protiv Barce kod kuce, to je recimo jedina utakmica koju pamtim a vec je skoro godina prosla od tada.. Shvacam da su i oni isfrustrirani nekim stvarima ali to je sada dobrim dijelom iza nas i u zadnje vrijeme imamo i igru i rezultate. Ne razumijem zasto placaju kartu gospoda, koja je usput receno najskuplja u Premiershipu, i odlaze sa stadiona 10-ak minuta prije.

Navijanje kod kuce u zadnje vrijeme kao sto sam vec napomenuo je ocajno.

Dobro je napisao jedan lik na twitteru nakon utakmice s Marseillom, kaze kako on sigurno nikada nebi napustio Emirates ranije imajuci u vidu koliko ljudi bi dalo sve na svijetu da bi bilo na njegovome mestu.

Stvarno se nadam da ce se nesto promjeniti u buducnosti po tome pitanju, ne zelim da Emirates poprimi sliku jednog od tisih stadiona u Premiershipu..

'I think we can go a whole season unbeaten.' - Arsène Wenger 2002.

Offline vermaelen

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 3324
  • Veni-Vidi-Vermaelen
« Odgovori #16 : Studeni 07, 2011, 03:00:39 »
Pa... na gostovanja idu samo navijači... 98%... dok na domaćim tekmama bude većinom kazališna publika!
Ponosna moja je zemlja Hercegovina, Hrvatska gruda nam sveta već tisuć ljeta...

Nema druge opcije, svaki cilj je dostižan.

Offline DaSilva

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 558
« Odgovori #17 : Studeni 07, 2011, 08:45:39 »
Isto ti je kod vecine top klubova. Pravi navijaci uglavnom na gostovanjima.

Offline ekonomista

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 975
  • gunners ftw :)
« Odgovori #18 : Studeni 07, 2011, 11:20:27 »
na domaće tekme idu oni s godišnjim kartama , šta ne ?
takvi su većinom kazališna publika.
~Budalu ne treba traziti, sama se javi.~

Offline Robin van Batman

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 405
« Odgovori #19 : Studeni 07, 2011, 11:43:12 »
To je jedan od razloga , drugi je da baš i ne briljiramo kući u posljednje vrijeme . Barem ne na način na koji je gospoda navikla da briljiramo .
I'm so cool, sometimes I wish I was someone else so I could wish I was ME!
I'm so awesome, I wish I had multiple selves, so I could hang out with ME!

Offline Pu$h0

• Gooner for life
  • *
  • twitter.com/mpush0
    • MPush0
« Odgovori #20 : Studeni 07, 2011, 11:58:19 »
Isto ti je kod vecine top klubova. Pravi navijaci uglavnom na gostovanjima.

Pa neznam, nisam bas primjetio, mali klubovi rasturaju kod kuce sto se navijanja tice, dok i veliki primjerice imaju barem 3 puta bolju atmosferu na stadionima. Racunajmo jedan Tottenham koji nije veliki klub ali ajde tu su ove sezone, njihovo navijanje je zalosno za priznati, ali prema nasemu drugi svijet.

United,Chelsea,City,Tottenham, o Liverpoolu da ne govorim, svi imaju solidnu ili dobru atmosferu za razliku od nase.

Citao sam negdje da se vecina navijaca u Premiershipu ponovno zalaze i potpisuje peticije o skidanju sjedalica sa stadiona. Iskreno volio bih da se to dogodi, barem iza golova..

Offline Giggs da Dragon MC

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 1387
  • There's Only One
« Odgovori #21 : Studeni 07, 2011, 14:15:59 »
Pa da, navijači koji idu na gostovanja su drukčiji kalibar, ta mala grupica na drugim stadionima je uglavnom tu da daje podršku, na Emiratesu je vjerujem dobar broj i tih navijača koji pjevaju, bodre, negoduju na sudačke odluke i to...
Definitivno atmosfera je nabrijanija kad su jače tekme, 60000 ljudi na Emiratesu je uglavnom tu radi nogometa a ne radi skakanja, urlanja i to mada i ta većina zapjeva kad se nešto dogodi, da podršku i to...
Ljudi tamo prate nogomet za razliku od onih talijanskih i sličnih modela koji će mahati zastavama urlati i vidjeti pošteno 2 minute utakmice...

Meni osobno atmosfera je ok, gostovanja su druga pjesma i to je također odlično iz te perspektive, vjerujem uz jače protivnike i bolje rezultate i tih 60000 ljudi drukčije će doprinositi stvaranju ugodne atmosfere u kombinaciji sa gledanjem, uživanjem i opuštanjem tj. zabavom što i treba biti...

A ovo što idu par minuta prije kraja pogotovo ako je rezultat koristan je česta tradicija, da se izbjegnu gužve...

Offline DaSilva

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 558
« Odgovori #22 : Studeni 07, 2011, 15:00:03 »
Mali klubovi imaju 5 puta jeftinije karte i to su MALI klubovi dakle osim navijača ne zanimaju apsolutno nikog. Kakvi turisti i viši slojevi koji žele ubit vrijeme. A i imaju puno manje stadione pa se ne može utopit pravi navijač i da ih je malo.

Offline Giggs da Dragon MC

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 1387
  • There's Only One
« Odgovori #23 : Studeni 07, 2011, 15:10:40 »
Citao sam negdje da se vecina navijaca u Premiershipu ponovno zalaze i potpisuje peticije o skidanju sjedalica sa stadiona. Iskreno volio bih da se to dogodi, barem iza golova..

Mislim da se ovo nikad neće dogotiti iz sigurnosnih razloga...
Ship je ipak najkvalitetnije organizirano prvenstvo a ne samo najbolje što se tiče nogometa...
Ideja je bila da svi stadioni moraju imati sva sjedeća mjesta, to je bila i jedna odlika P'Shipa kad se liga počela stvarati...

Druga je stvar što većina gostujućih navijača stoji i više je uključena u praćenje svoje ekipe, ali jednostavno ovako mora biti, sigurnost i evidencija kapaciteta, većina stadiona ima brojeve na sjedalicama kao na Emiratesu i tako se zna koliko je ljudi tu i koliko smije doći...
I sam David Dein jedan od glavnih arhitekata P'Shipa bio je prvi koji je lobirao za ovakve mjere...

Offline mkeown2011

• Gunnersaurus
  • *
  • Liked: 4
« Odgovori #24 : Studeni 14, 2011, 18:36:25 »
Prije tridesetak godina je skoro ''zakonom'' zabranjeno bilo upotrebaljavati nadimak Gooners na Highburyu, izgleda da su se vremena promjenila. Meni osobno puno ne smeta kad je već ušlo u široku upotrebu.

Offline Pu$h0

• Gooner for life
  • *
  • twitter.com/mpush0
    • MPush0
« Odgovori #25 : Studeni 14, 2011, 21:15:10 »
Dobro sada je to vec postalo normalno. Osamdesete i doba huliganizma su zaboravljena stvar vec tako da malo danasnjih navijaca zna uopce pravo znacenje i smisao te rijeci..

Offline Pu$h0

• Gooner for life
  • *
  • twitter.com/mpush0
    • MPush0
« Odgovori #26 : Svibanj 03, 2012, 22:49:17 »
http://en.wikipedia.org/wiki/Arsenal_F.C._supporters

Nikad nebi rekao za jednog Benta,Drogbu,Younga,Pattinsona,Moore,Costnera,Damona itd.
Nice :)

Offline vermaelen

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 3324
  • Veni-Vidi-Vermaelen
« Odgovori #27 : Svibanj 03, 2012, 22:52:39 »
Zanimljiva lista :D
Ponosna moja je zemlja Hercegovina, Hrvatska gruda nam sveta već tisuć ljeta...

Nema druge opcije, svaki cilj je dostižan.

Offline Vassiriki

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 2159
« Odgovori #28 : Svibanj 03, 2012, 22:53:00 »
Za Drogbu se zna. Al ove ostale nikad ne bi reko :D

Offline Zix14

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 313