Dobrodošli, Gost. Molimo prijavite se ili se registrirajte.

Autor Tema: Pregled kroz sezonu 08/09 - Vaša mišljenja  (Posjeta: 3526 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline warped

• Administrator
  • *
  • Liked: 1758
Odg: Pregled kroz sezonu 08/09 - Vaša mišljenja
« Odgovori #15 : Svibanj 25, 2009, 19:43:55 »
Nije mene briga (niti bi ikoga trebalo biti) što se igrač ne trudi ako on doprinosi ekipi.

ljudi na ovom forumu strašno lako zaborave da je sve individualno. meni je to itekako bitno, ja odbijam voljeti / cijeniti igrače koji igraju isključivo za novac, neka bar malo vole to šta rade, neka uživaju u nogometu i neka im bude čast šta nose arsenalov dres. meni je to bitnije od bilo koje pobjede ili trofeja, da nastave s ovakvim rezultatima, ali da promjene igru i stavove voljela bih ih svim srcem... jer upravo o tome pričam, da kak pada njihova zainteresiranost, pada i moja. tako da - briga me i bitno mi je.

a tebi netko pokazuje da se trudi, odnosno da mu je stalo, trčanjem? :und: meni je to daleko više od toga, nije mi bitno tko prijeđe više km na utakmici, nego kako tko ulazi u tekmu.
Stand up for what's right even if you stand alone!

Offline Shava

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 0
  • KRAP - Keep Rafa At Pool
« Odgovori #16 : Svibanj 25, 2009, 19:53:26 »
Trčanje ljudi najčešće spominju kao nekakav trudi, kao i kad kažu da netko gine na terenu. Naravno da ne znači samo to pojam truditi se.
Primjerice, ja kad čujem da bi se Fabregas trebao malo više zalagati u obrani i da bi trebao malo više trčati meni padne mrak na oči. To je igrač radi kojeg se treba u ekipi imati nekoga tko će za njega raditi jer smo upravo ove godine vidjeli problem kad se Fabregas mora vraćati i zalagati u obrani.
Iako je imao onu ozljedu, rezime je jasan: Lani 20+ asistencija, ove godine 10. Mislim da je sve jasno. A kakvog Fabregasa svi više volimo, ovogodišnjeg ili prošlogodišnjeg? Mislim da će gotovo svi reći prošlogodišnji. Ali upravo radi tog truda i zalaganja u obrani on je ove godine bio lošiji. Razlog je Denilson.

Da zaključim - treba naći balans između tih dviju stvari. Nisu svi kao primjerice Arshavin, i da su znalci i da se dosta trude. Slično je i sa Clichyom, Sagnom i Nasrijem. Za neke igrače kao što su Cesc i Eduardo trebaš imati pokojeg u ekipi koji će raditi za njih jer kad se takvi igrači previše troše ne dođu do izražaja njihove kvalitete radi kojih je nogomet lijep i radi kojih su njih dvojica to što jesu.
« Zadnja izmjena: Svibanj 25, 2009, 19:58:13 duduardo »
Transfers in: Hart/Frey, centre back, Melo/Yaya, Altintop, Chamakh

Shavargasms

Offline testosteroniaak

• Arsenal Reserve
  • *
« Odgovori #17 : Svibanj 25, 2009, 20:57:58 »
Zoxi ili Adepanj ( :) ) je dobro rekao, trčanje nije i ne mora biti odraz truda. Fabregas je svjestan svoga deficita i zna da treba imati igraca uz sebe koji ce kompenzirati to i omoguciti ostvarenje svog potencijala.
Ono sto kronicno nedostaje je timska konstanta i razumijvanje igraca - tako se dobije bolje kretanje ekipe kao kolektiviteta i kada nema loptu a ne obicno letargicno dodavanje koje smo mogli gledati dobar dio sezone. Nedostaje ta timska uigranost, razumijevanje. Osim toga nije jasno definirana pozicija pojedinih igraca.

Offline DaSilva

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 558
« Odgovori #18 : Svibanj 25, 2009, 21:00:38 »
A kako će doprinijeti ekipi ako se ne zalaže? ManU je samo andersona i nanija platio više nek mi cijelu ekipu tako da se jedino arshavin i almunia mogu ove sezone relativno uspoređivati sa njima.

Mi nemamo manu kvalitete da možemo biti jaki cijele sezone ili barem većinu i kad već nemožemo pobijediti zbog pogrešaka onda trebamo ginuti a ne klonuti ili što je još gore uopće ne prebaciti u drugu brzinu cijelu tekmu.

Nitko ne bi govorio o zalaganju da imamo messija koji driblingom prođe dva braniča i stvori gol pa da naši leže na igralištu, mi nemamo kvalitete niti dovoljne kohezije tima pa nam je zalaganje jedino preostalo dok ekipa timski i igrački ne sazrije.

Al vjerojatno walcott i nasri razmišljaju o igranju na plejki u busu prije tekme.

I kako se to manu ne zalaže, berbatov ne al zato ni ne igra. Rooney, Tevez i Park se zalažu više nek pola naše ekipe.
« Zadnja izmjena: Svibanj 25, 2009, 21:03:54 DaSilva »

Offline warped

• Administrator
  • *
  • Liked: 1758
« Odgovori #19 : Svibanj 25, 2009, 21:10:15 »
Iako je imao onu ozljedu, rezime je jasan: Lani 20+ asistencija, ove godine 10. Mislim da je sve jasno. A kakvog Fabregasa svi više volimo, ovogodišnjeg ili prošlogodišnjeg? Mislim da će gotovo svi reći prošlogodišnji. Ali upravo radi tog truda i zalaganja u obrani on je ove godine bio lošiji. Razlog je Denilson.

Naravno da prošlogodišnjeg, tad se i više trudio. Usprkos tom zalaganju u obrani, općenito gledano je splasnuo kao i ostatak momčadi. Kao da im je manje stalo nego prošle godine. A i nitko ne očekuje da se svaki igrač jednako zalaže u svim segmentima igre. Po tome bi trebali zamjerati većini igrača jer nikad nisu na golu. :12: On ima svoju poziciju i svoje zadaće* i ako se trudi u tome, i ako igra (jer razlika je biti na terenu i igrati) - svi zadovoljni, samim time će i rezultati doći. Kao da me odbijaš shvatiti. :scratch:

* na stranu to šta wenger zna malo izmišljati... to je testosteroniaak spomenuo...
Stand up for what's right even if you stand alone!

Offline DaSilva

• Gooner for life
  • *
« Odgovori #20 : Svibanj 26, 2009, 09:18:17 »
Naravno da se opustio kad je igrao prvenstvo preko praznika i još pobjedio, nema on 28 godina da je zreo da zna da mu zbog europske medalje tekma protiv Hulla mora biti jednako važna.

Offline Miro

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 57
« Odgovori #21 : Svibanj 31, 2009, 19:24:15 »
Ovdje možete glasati za gol sezone. Trenutno vodi Duduov protiv Burnleya sa 40% glasova

Offline arsenal37

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 3
« Odgovori #22 : Lipanj 04, 2009, 14:49:32 »
http://www.arsenal.com/news/news-archive/season-review-stats

RvP je pogodio 6 puta prečku ili stativu,pehist!
« Zadnja izmjena: Lipanj 04, 2009, 14:54:04 arsenal37 »

Offline DaSilva

• Gooner for life
  • *
« Odgovori #23 : Lipanj 04, 2009, 14:57:22 »
Nije mi jasno kako je offsidebayor u 5 nastupa manje uspio sakupiti 6 puta više zaleđa od bendtnera.

van Persie više puta poslao loptu u tribine nego ovi dva zajedno, tolko o pehistu.
« Zadnja izmjena: Lipanj 04, 2009, 14:59:12 DaSilva »

Offline arsenal37

• Gooner for life
  • *
« Odgovori #24 : Lipanj 04, 2009, 15:11:28 »
A i to,postotak mu je 50 %
morat ce cijelo ljeto naštimavati sprave za sljedecu sezonu! :lol:

Offline strax

• Arsenal Reserve
  • *
« Odgovori #25 : Lipanj 22, 2009, 09:26:51 »
Ova sezona je bila pomalo razočaravajuća.....verovatno su na to uticale povrede....ali ipak smo još mlad tim.....od ovog tima se treba očekivati narednih sezona.......ili već sledeće!!!!!!!! :afc2:

Offline arsenal37

• Gooner for life
  • *
« Odgovori #26 : Lipanj 22, 2009, 13:29:59 »
Od ovog mladog tima se ocekuje vec 4 sezone da nesto napravi stoga ima da slijedece godine nesto i osvojima,dosta je posta bilo!

Offline acotzintli

• Arsenal Reserve
  • *
  • Liked: 5
  • "Be calm I'm a Gooner"
« Odgovori #27 : Srpanj 08, 2009, 10:39:57 »
Zadnjih dana gledam filmiće i kompilacije naših igrača i toliko sam nabrijan na novu sezonu, da se toplo nadam nekakvom uspjehu, ne samo zbog navijača, već zato što mislim da ovi dečki zaslužuju nešto osvojiti.                        LP :)

Evo napokon nađoh malo vremena napisati moje mišljenje o "uspješnosti" prošle sezoni.
     Kao i zadnjih par godina nijedan trofej nije našao mjesto u našim vitrinama, ali pitanje je trebamo li biti zabrinuti, ili ljuti što je tome tako?! Da li momčad koja nije osvojila trofej automatski znači i promašaj u vođenju te momčadi, dovođenju "limitiranih" igrača, greškama trenera... ja ne mislim tako.
Istina godina je loše počela, izgubili smo par bitnih igrača iz početne 11-orke, dovedeno je par igrača ali još nedovoljno afirmiranih (osim možda Nasrija). Izgubili smo previše utakmica u samo startu prvenstva (imali smo usporen start). Ali kako je vrijeme odmicalo i naša igra se popravljala. Kupljen je i Arshavin i odmah se vidjelo da je to bila odlična investicija za buduće uspjehe našeg kluba. Nakon toga je uslijedio dugi niz neporaženosti, igranje na tri fronta (Liga prvaka, FA kup i prvenstvo) sa, po meni, uspješnim rezultatima. Naravno moglo je biti i bolje ali i ovi rezultati nisu baš toliko loši (evo npr. nabrojite mi koji klubovi imaju ovakvu konstantu igranja u ligi prvaka?).
Ali na stranu rezultati, ono što mene veseli je da imamo par igrača koji su ove godine ispuzali na svjetlo dana i pokazali da imaju svijetlu budučnost. U prvom redu Song, mnogi će reći da je on limitiran igrač, ali po meni rekao bih da je bio odlična zamjena Flaminiju, čak i bolji od njega. Čvrst, teško prolazan, pouzdan, igra na više pozicija, a zna i proigrati suigrače, za razliku od Denilsona(da ima i pokoja loša kritika :)) koji nema ništa od navedenog. Osvrnuo bi se i na najveće razočaranje ove sezone Diabyja(uz naravno Denilsona). Očekivao sam nekakav napredak te dvojice igrača, nekakv pomak u igri, ali nažalost uslijedilo je jedno veliko razočaranje, niti su napredovali, niti pokazali da su spremni igrati važnu ulogu u početnoj 11-orci. Ali što je tu je okrenimo se ipak ugodnijim iznenađenjima. Ugodno su me iznenadila naša ovogodišnja zvučna pojačanja Nasri i Arshavin. Iako je prvi malo posustao u drugom dijelu sezone (naporan ritam, predpostavljam umor i nenaviknutost na tempo kakav je u Premier ligi), odigrao je na zadovoljavajućoj razini i pokazao da od iduće sezone od njega možemo očekivati još i više. A drugi, pa mislim da nas je sve kupio ako ništa drugo svojim pogotcima Liverpoolu. Po meni, za njega je cronaldo obična stara krpa. Spomenuo bih još trojicu od kojih iduće sezone također očekujem da će napraviti korak naprijed Walcott, Gibbs i Fabianski, svaki od njih je pokazao da su kvalitetni igrači (bilo je grešaka, ali i to je dio nogometa i nogometnog sazrijevanja kao igrača). Vjerujem da će svi oni pokazati još nešto više iduće sezone i dokazati svima da zaslužuju nositi naš dres. Ne treba naglašavati da od iduće sezone povratkom naših ozlijeđenih i u punom sastavu imamo jako puno potencijala za osvajanje nekog od 4 trofeja. Pa čak i pokoja ozljeda ne bi smjela narušiti taj već 4 godine nedosanjani san. Jer mi se čini da napokon imamo širinu i dubinu u momčadi.
« Zadnja izmjena: Srpanj 08, 2009, 11:26:04 acotzintli »

Long live Arsen(al)è

Offline orson

• Gooner for life
  • *
  • Liked: 119
« Odgovori #28 : Srpanj 10, 2009, 10:25:14 »
ova sezona mora biti sa nekim trofejom, makar cc  :). ali treba nam kvalitetan dmc i cb hitno, naprid smo strava ali previse grsaka u obrani imamo to nas kosta konstantno. kad vidin stoperske parove man i celzija pa mi smo bar 30posto slabiji na toj poziciji, i da sagna popravi centarsut napokon :D. jedva cekam rosickog viti, u svakom slucaju moramo zgnjeciti sve dogodine mislin da imamo potencijal za to. i malo manje beskonacnih dodavanja, strah me da i arshavin ne upadne u taj djir bija je dobar prosle godine jer nije navika igrati u arsenalu pa je bija slobodniji.